חשב שכר

חשב שכר

כשמדברים על עסקים קטנים אחת ההבחנות הראשונות שעושים בין סוגי עסקים היא שאלת העובדים. הרבה מאוד עסקים קטנים הם למעשה עצמאי שרשום כ'עוסק מורשה', מרגע שהעסק מעסיק עובדים, העניינים נהיים מורכבים יותר לניהול. עסק שמחלק משכורות לעובדים נדרש לפתוח תיק ניכויים ולנכות עבורם מס הכנסה ותשלומי ביטוח לאומי. מרבית בעלי העסקים לא מוסמכים או מוכשרים לעשות זאת ולכן עסק כזה דורש עבודה של חשב שכר.

חשב שכר במיקור חוץ

עסקים וארגונים גדולים מחזיקים מנהלי חשבונות, רואי חשבון כחלק מצוות העובדים. כך שקיימת פונקציית In house לחשב שכר בתוך הארגון. צריך לזכור שחשב שכר הוא תפקיד מקצועי שנושא עמו אחריות גדולה לרווחת העסק והעובדים. אבל בעסקים קטנים בהם יש פחות מעשרה עובדים העניינים מסתבכים. עסק קטן שמחזיק פחות מעשרה עובדים יתקשה להחזיק חשב שכר במשרה מלאה. עסקים קטנים פועלים הרבה פעמים במסגרת של מתח רווחים מצומצם. מימון עלות מלאה לעובד מהמניין, שאינו תורם באופן ישיר למערך הייצור או אספקת השירותים בעסק, הוא משהו שמעבר לכוחות העסק. הפתרון במצבים כאלה הוא חשב שכר במיקור חוץ, או במילים אחרות להעביר את כל הטיפול בהוצאת תלושי המשכורת ועריכת ניכויי המס במקור לחברה חיצונית המתמחה בכך.

שירות מקצועי ואמין לעסקים קטנים

פועלים בשוק משרדים רבים לניהול חשבונות וראיית חשבון המעניקים שירותי חשב שכר במיקור חוץ. למשל, FinIT, משרד לראיית חשבון שמספק חלק ניכר מהשירותים באופן מקוון ושיודע לחסוך ללקוחותיו הרבה מאוד זמן וכסף. לצד ייעוץ פיננסי ושירותי ראיית חשבון, כמו הכנת דו"ח שנתי וייצוג עסקים בפני שלטונות המס, ב- FinITנצבר הרבה מאוד ניסיון בתפירת פתרונות חכמים ומשתלמים לעסקים קטנים ובינוניים גם במיקור חוץ של שירותי חשב שכר.