הגשת דוחות למס הכנסה

רשות המיסים בישראל ממונה על גביית מס ההכנסה. באופן כללי ניתן לומר כי כמעט כל תושב ישראלי מחויב לשלם מס על הכנסותיו, בין אם ההכנסה מישראל או מחוצה לה ועל כל תושב חוץ שהכנסותיו הופקו בישראל. יחד עם זאת ישנן הקלות ותקנות שונות עבור שכיר המשתכר ממשכורת אחת בלבד או מי שמייצר הכנסה מניירות ערך ועוד אחרים שיהיו פטורים מהגשת דוחות למס הכנסה.

כל הקשור למס הכנסה יש להתייעץ עם מומחים שבאמת מבינים בתחום ויודעים לתת את המענה על פי החוק. משרדי רואי חשבון מתעדכנים באופן שוטף בחוקי רשות המיסים ובכל השינויים והחידושים שהרשות מעדכנת. כל חברה וארגון עסקי או אפילו בעל עסק פרטי מחויבים בהגשת דוחות שנתיים למס הכנסה. הדוחות הללו כוללים בתוכם את החובות והזכויות של אותם עסקים וארגונים בישראל.

עצמאיים ובעלי חברות נדרשים בהגשת דוח אישי למס הכנסה הנקרא גם בשם טופס 1301. כמו שכבר הוזכר, מומלץ לפנות למבינים בתחום. משרד רואי חשבון פיניט – מומחים בהגשת דוחות למס הכנסה, יכוונו אתכם ויובילו את העסק שלכם בדרך הטובה ביותר להגשת דוחות למס הכנסה לפי כל החוקים והכללים. ישנם הרבה מאוד חוקים, בקשות ודרישות שנקבעו בחוק, והחוקים יכולים אף להשתנות ועל כל בעל עסק לפעול באופן חוקי גם אם לא ידע כי החוק שונה. ולכן אין פשרות ויש לפעול על פי החוקים המשתנים. דוחות שנתיים למס הכנסה יש להגיש בזמן, אי הגשת הדוחות בזמן עלול להוביל לקנסות מיותרים. חשוב לדעת כי אי הגשת הדוחות בכלל נחשבת לעבירה פלילית. ולכן כמו בצבא כך גם עם מס הכנסה, אם יש ספק – אין ספק. אם עולה שאלה בכל שלב בתהליך הגשת דוחות למס הכנסה חשוב לפנות ליועץ. ניתן לקבל יעוץ עם Finit.co.il משרד רואי חשבון.

כשמדובר בעסק שלך, במקום שנותן פרנסה למספר משפחות, אין מקום לטעויות. מול רשות המיסים יש לפעול לפי הספר, לכן בהגשת דוחות שנתיים למס הכנסה – פיניט הם משרד רואי חשבון מהמובילים בענף החשבונאות, הם יעניקו לכם את הביטחון והשקט אל מול הדוחות שיש להגיש למס הכנסה.