הגבלה למחזור כספי שנתי

גלול מטה

עוסק מורשה הוא בעל עסק עם מחזור הכנסות שנתי מסוים, שלרוב גדול מזה של עוסק פטור. עוסק מורשה יהיה בדרך כלל בעל עסק גדול מעסק של עוסק פטור. נוסף על כך, ישנם בעלי מקצוע המחויבים להירשם כעוסק מורשה.

 

אם אתם מנהלים עסק קטן, ייתכן שתרצו להתחיל כעוסק פטור, עם מחזור הכנסות שנתי שאינו גדול במיוחד. עוסק זה זוכה להקלות ואינו מחויב בתשלום מע"מ; על אף זאת, אם מחזור ההכנסות גדול מסכום מסוים, הרי שיידרש מכם "להמיר" את רישומכם ברשויות המס לעוסק מורשה. ההגדרה הזו של פטור או מורשה היא לענייני מע"מ.

הגבלה למחזור כספי שנתי


לעוסק מורשה אין הגבלה למחזור כספי שנתי. גם חברה נחשבת עוסק מורשה לעניין מע"מ אולם כאן נתייחס לעוסק עצמאי במסגרת הזו. במידה שאתם בעלי מקצוע מסוים (רופא, אדריכלית ועוד), אתם מחויבים לפעול כעוסק מורשה כבר מתחילת הרישום ומשמעות הדבר היא החובה לשלם מע"מ ולדווח על עסקאותיכם באופן שוטף.

לאחר רישום עוסק מורשה ישנן חובות וביניהן הפקת חשבוניות מס בביצוע עסקה, דרכו מדווח המע"מ למשרד מע"מ מעת לעת, כאשר העוסק המורשה נדרש לשלם את הסכום הנקוב למע"מ בשוטף, באופן מקוון או במשרדי הדואר או בבנק.

עוסק מורשה – איך נרשמים?


ניתן לפתוח עוסק מורשה במשרד מע"מ על-ידי פניה פשוטה לסניף המע"מ הקרוב אליכם. במשרד יהיה פקיד או פקידה שישאלו אתכם שאלות שונות באשר לעסק שאתם פותחים, כמו גם על המוצר או השירות שאתם שואפים לספק ללקוחותיכם. ככל שהפקיד אינו סבור כי מדובר בעסק בלתי קביל (לגיטימי), הרי שתונפק עבורכם תעודת עוסק מורשה, באמצעותה תוכלו לפעול כעסק עצמאי לכל דבר בארץ ישראל. מובן כי ללא פתיחה כראוי של עוסק מורשה במשרדים המיועדים לכך, נאסר עליכם להפיק חשבוניות מס או לפעול כעובדים עצמאיים.

אני מעוניין במידע נוסף – מה לעשות?


אך טבעי הוא הדבר שאף אחד לא נולד עם הידע הנחוץ על-מנת לפתוח עסק עצמאי במדינת ישראל. למזלנו, אנו חיים בעידן המידע, הווה אומר – עידן בו ישנה גישה נוחה וקלה יחסית למידע מתחומים שונים, כאשר כל שעליכם לעשות הוא לחפש ולמצוא אותו ברשת האינטרנט.

לחצו כאן לפרטים נוספים אודות רואה חשבון בראשון לציון

לתיאום פגישה, חייגו 03-9170175