ניהול העסק באופן שוטף

גלול מטה

ניהול העסק באופן שוטף בצורה הכי טובה

אם פתחתם עסק, עליכם לנהל אותו באופן שוטף ובצורה הטובה ביותר האפשרית. בוודאי תרצו לטפח אותו, לטפל בו ולשמור עליו על-מנת שיתפתח ויגדל. לאחר הרישום ברשויות המס, יש לחשוב מהי הדרך הטובה ביותר להעניק שירותי הנהלת חשבונות לעסקים קטנים. כיוון שאין מדובר בחברה, אלא בעוסק מורשה או עוסק פטור, הרי שנדרשת כאן הנהלת חשבונות שהיא חד צידית.

הנהלת חשבונות חד צידית יכולה להתנהל במספר דרכים שונות, לרבות שימוש בתוכנה להנהלת חשבונות, פנקסי נייר או שכירת שירותי הנהלת חשבונות.

התנהלות עצמאית, על אף היותר חסכוניות ביותר, היא גם קשה, מסובכת ומורכבת, עבור כמעט כל בעל עסק, וייתכן שזה כולל גם אתכם. מעורבותכם בפעילות זו תאלץ אתכם לעסוק בפעולות כגון הנפקת מסמכים, רכישת גיבויים, הגשת דו"חות ועוד. ההתעסקות בהנהלת החשבונות גוזלת זמן חשוב לניהול. בנוסף, טעויות רבות עלולות להופיע ולחבל בהתנהלות העסקית.

לפיכך, עדיף לבחור בדרך אחרת, כאשר השיטה המומלצת ביותר היא שימוש בתוכנה להנהלת חשבונות – לפעולה יעילה עבור עסקים קטנים.

תוכנה לניהול חשבונות עולה מספר מאות שקלים בשנה ומכילה מסמכים, תעודות וקבלות הנדרשים לעסק, כאשר לעיתים מזומנות קיימת גם אפשרות לשליחת מסמכים בדוא"ל, סליקת כרטיס אשראי, הוצאות מנוהלות על-ידי הזנה, מקדמות מס הכנסה ודו"חות מע"מ המתבצעים אוטומטית על-ידי התוכנה. תוכנה כזו מאפשרות גם הפקה אוטומטית של דו"ח יתרת לקוחות, דו"ח תשלומי מע"מ, דו"ח רווח והפסד ועוד – באופן המאפשר שליטה טובה יותר על ההתנהלות הכספית בעסק. בנוסף, מאפשרת התוכנה גם ביצוע גיבויים.

כל באמור מתבצע באופן מסורבל ומורכב יותר באם בוחרים לנהל את החשבונות באופן עצמאי. בניגוד לכך, ניתן לבחור בהנהלת חשבונות לעסקים קטנים שתתבצע בצורה איכותית ויעילה – בסיוע תוכנה או איש מקצוע עם ניסיון בהנהלת חשבונות עבור עסקים קטנים ובינוניים. האופציה השנייה יקרה יותר, כמובן, מהאופציה של שימוש בתוכנה, מה גם שהיא דורשת חיפוש מושקע של מנהל חשבונות עם ניסיון ומקצועיות – בעדיפות גבוהה למישהו שיש לכם כימיה טובה איתו. באם תעשו שיעורי בית ותכינו את החומרים הנדרשים למציאת איש המקצוע שלכם – הרי שסיכוייכם למצוא אחד כזה גדלים פלאים.

לחצו כאן לפרטים על ניהול ספרים עוסק מורשה

לתיאום פגישה, חייגו 03-9170175