התנהלות עצמאית

גלול מטה

התנהלות עצמאית

פתחתם עסק? בוודאי שמוטל עליכם לנהל אותו כעת באופן שוטף ובצורה החכמה ביותר האפשרית. אם תרצו לשמור עליו, לטפל בו ולטפח אותו על מנת שיגדל לכדי עסק מתפקד ומצליח. לאחר שרשמתם את העסק ברשויות המס השונות, כדאי לחשוב ולהחליט לגבי הדרך האידיאלית לקבל שירותי הנהלת חשבונות לעסק הקטן שלכם. אין מדובר בחברה, אלא בעוסק פטור או מורשה, מה שמגביר את הדרישה לשירותי הנהלת חשבונות חד צידית.

שירותי הנהלת חשבונות לעסקים קטנים הם חד צידיים ויכולים להתנהל במספר דרכים שונות, לרבות שכירת איש חשבונות מקצועי, ושימוש בתוכנת הנהלת חשבונות או פנקסי נייר מתאימים.

התנהלות עצמאית


התנהלות עצמאית יכולה להיות חסכונית, אולם מדובר בעניין שיעול להיות גם מורכב וקשה – גם עבור בעלי עסק שיש מאחוריהם ניסיון עשיר לכאורה בהנהלת חשבונות. מדוע? זאת כיוון שמעורבות מעמיקה בפעילות חשבונאית מתקיימת תמיד על חשבון פעולות חשובות אחרות החיוניות לצמיחתו של העסק; הרי אינכם מעוניינים לעסוק בפעולות כדוגמת הגשת דוחות, הנפקת מסמכים, רכישת גיבויים ועוד, שהרי התעסקות זו גוזלת זמן קריטי לניהול וקידום העסק מבחינה רעיוניות ופרקטית. יתר על כן, אתם עשויים לבצע טעויות שעלולות להפריע להתנהלות עסקית שוטפת.

על כן, עדיף לבחור דרך אחרת, כגון תוכנה להנהלת חשבונות, או שירותי הנהלת חשבונות לעסקים קטנים. באם בחרתם להשתמש בתוכנה לניהול חשבונות, הרי שהדבר יעלה לכם מאות בודדות של שקלים מדי שנה, ויאפשר לכם הנפקה של קבלות, תעודות ומסמכים שונים הנדרשים לעסק. תוכנה מעין זו מאפשרת הפקה אוטומטית של דוח הפסד ורווח, דוח יתרת לקוחות ודוח תשלומי מע"מ, באופן המאפשר שליטה משופרת על ההתנהלות הפיננסית העסקית. התוכנה מאפשרת בנוסף גם ביצוע גיבויים.

האמור לעיל מתבצע כולו באופן מורכב ומסורבל יותר אם מנהלים את החשבונות העסקיים באופן עצמאי. לעומת זאת, תוכלו לבחור שירותי הנהלת חשבונות לעסקים קטנים, שתיעשה באופן יעיל ואיכותי יותר, בסיוע מומחה או תוכנה מתאימה לניהול חשבונות. מובן ששכירת שירותיו המקצועיים של רואה חשבון תהא יקרה יותר מהאפשרות של רכישת תוכנה, אולם לעיתים מדובר באפשרות הנכונה והחכמה יותר לטובת הצלחה עסקית בטווח הארוך.

לתיאום פגישה, חייגו 03-9170175