הצהרת הון

גלול מטה

הצהרת הון

הצהרת הון היא דו"ח המתבקש לרוב על-ידי פקיד השומה. שכירים או עצמאיים בעלי הכנסה גבוהה מחויבים בדרך כלל בהגשת ההצהרה.

 

הצהרת הון – יועץ מס או רואה חשבון?


 הן משרד רואה חשבון והן יועצי מס, שניהם נחשבים מייצגים מול מוסדות מע"מ, ועל כן כל אחד מהם יכול למלא את הטופס. כל אחד מהם מנוסה, מלומד ומוסמך מטעם המדינה ורשות המיסים למילוי הטופס.

 

הגשת הצהרת הון – אילו מסמכים נדרשים?מילוי


ישנם סעיפים רבים נדרשים בהצהרת הון, כדוגמת: רכב, תכולת בית, תדפיסי עו"ש, ניירות ערך, מלאי, בניינים, מגרשים.

 

האם חובה להסתייע במייצג עבור הגשת הצהרת הון?


על אף שאין חובה חוקית להסתייע במייצג כזה, הרי שהגשה הצהרת הון בידי מייצג מוסמך (יועץ מס או רואה חשבון) עשויה לחסוך מפח נפש גדול ולאפשר חיסכון כספי, כיוון שהגשה שגויה עשויה להוביל לקנסות ועיקולים לא נעימים.

 

האם חובה לבחור מייצג הקרוב גיאוגראפית?


 ניתן לקבל תשובה במשרד עצמו. משרדים מסוימים דווקא כן עובדים מרחוק עם לקוחות וחלקם עובדים באופן מקוון (דרך האינטרנט). משרד העובד מרחוק מבצע עבודה זהה למשרד הרחוק ובשניהם ניתן להגיש הצהרת הון כהלכה.

 

מדוע כדאי למלא הצהרת הון דרך מייצג?


במידה שבוחרים מייצג מוסמך ובעל אישור לטיפול בתיקי לקוחות רשומים, הרי שאין ממה לחשוש בעניין זה.

 

הצהרת הון – כמה עולה לבצע?

 

עלות שירות של מילוי ההצהרה משתנה מהצהרה אחת לחברתה. תוכלו לבדוק באתרי האינטרנט השונים המציעים שירותי חשבונאות ומס ולהגיע למסקנה בעצמכם לגבי העסקה המשתלמת ביותר עבורכם. תוכלו לקבל הצעת מחיר להגיע לידי החלטה.

 

האם כדאי לקחת דווקאי את ההצעה הזולה ביותר לטיפול בעניין הצהרת הון?


כמו בכל דבר, גם כאן לא תמיד כדאי לקנות את הזול ביותר. בעת הבדיקה זכרו לבדוק פרמטרים חשובים ביותר כגון – מקצועיות, אמינות, שיטת עבודה, יחסי אנוש וכו'. לעיתים משתלם לבחור באיש מקצוע יקר מעט יותר שיודע לדבר עם הלקוחות שלו בגובה העיניים ולספק עבודה ראויה, במהירות ובמקצועיות.

הבהרות לגבי הצהרת הון

 

הצהרת הון משמשת משרדים של מס הכנסה ומע"מ לבדיקת הון הנישום, כולל נכסים והתחייבויות. הצהרת הון מתבצעת באמצעות הגשה סדורה של טופס הצהרת הון.

את ההצהרה ממלאים עם קבלה מרשות המסים דרישה להגשת הצהרת הון. ההצהרה נדרשת למילוי מדי מספר שנים, על-מנת שמס הכנסה יוכל לבחון שינוי בנכסים. הפקיד מבצע בדיקת ההפרש בין הצהרת הנישום בדוח הקודם לבין הצהרתו בשנה הנוכחית. כך ידע מס הכנסה לומר האם מדובר בהצהרה הגיונית ותקינה. במקרים מסוימים, עשוי נציג מס הכנסה לבקש מכם הבהרות בנוגע לדו"ח שמולא.

 

אין מה לחשוש מהגשה של הצהרה הון, כל עוד מה שהצהרתם תואם את המציאות. מדובר בהליך פשוט מכפי שנדמה ולאחר שתסיימו אותו תרגישו כאילו אבן נגולה מלבכם ותוכלו להמשיך בשגרת יומכם האפרורית.

לחצו כאן לפרטים אודות משרד רואה חשבון בראשון לציון

לתיאום פגישה, חייגו 03-9170175